26.07.2020r.

XVII Niedziela Zwykła

26.07.2020 r.

Serdecznie dziękuję, dwom Rodzinom:  za skoszenie trawy wokół kościoła i rowu przed  kościołem. Składam serdeczne podziękowanie za życzliwość i troskę o mnie na plebanii. Dziękuję za wszelkie dary, które otrzymałem.

W związku ze świętem, św. Krzysztofa, męczennika z połowy III wieku, patrona kierowców i podróżujących, orędownika w śmiertelnych niebezpieczeństwach, dzisiaj w niedzielę po każdej Mszy św. poświecenie pojazdów i kierowców, modląc się o ich roztropne wykorzystywanie.

Kontynuujemy odprawianie dodatkowej Mszy świętej w każdą niedzielę o godz.12:00.

Pamiętajmy o właściwym wykorzystaniu podarowanego nam czasu wakacji. To nie jest czas wolny od przykazań Bożych i kościelnych. Niech sprzyja pogłębieniu naszych relacji z Bogiem, umocnieniu wiary, nawróceniu. Temu właśnie służy każda niedzielna Eucharystia. Wierzyć w Chrystusa – to znaczy być Jego świadkiem wobec bliźnich i świata; to znaczy być światłem dla współczesnego świata.

Przypominamy, że wciąż – mimo wakacji – podczas udziału w Mszach świętych oraz nabożeństwach zachowujemy ostrożność i zalecenia bezpieczeństwa epidemicznego. Mamy nałożone maseczki, dezynfekujemy ręce i zachowujemy odpowiednie odległości.

W sobotę, 1 sierpnia, mija 76 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Z tej racji o godz. 17.00 – symbolicznej godzinie „W” – we wszystkich parafiach będą biły wszystkie dzwony dla oddania hołdu uczestnikom tego wielkiego, patriotycznego zrywu. Niech będzie to też wezwanie do modlitwy za wszystkich, którzy oddali życie za wolność naszej Ojczyzny.

Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitych darów i opieki Bożej Opatrzności.

Wszystkim życzę owocnej pracy a wypoczywającym miłych i radosnych wakacji.