27.06.2021r

XIII NIEDZIELA ZWYKŁA

27.06.2021 r.

W ubiegłym tygodniu zmarła nasza Parafianka: śp. Gabriela Potyralska z Rytomoczydeł. Pogrzeb odbył się w piątek. Zmarłą polećmy miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek…

Serdecznie dziękuję  rodzinie Sobczak mieszkańcom z Nowej Wsi przy kościele za sprzątnięcie kościoła w tym tygodniu. O sprzątnięcie kościoła na następną niedzielę prosimy dalszą Nową Wieś przy straży .

Kończy się czerwiec – miesiąc szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Jezusa. Mamy za co Boga uwielbiać i za co przepraszać. Zapraszamy na ostatnie w tym miesiącu nabożeństwa czerwcowe po Mszy Św.

We wtorek 29 czerwca uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i sobota miesiąca. Będziemy się modlić w intencji powołań kapłańskich. Okazja do pierwszo piątkowej spowiedzi świętej od godz. 16:30 .

W sobotę, o godz: 8:00 nabożeństwo różańcowe z racji I soboty miesiąca.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Wszystkim wyjeżdżającym życzę, aby wakacje, urlop były miłym wypoczynkiem, ale też czasem pełnym dobra i wzrostu duchowego. Miłej i błogosławionej niedzieli.

W tym tygodniu patronują nam:

– w poniedziałek 28 czerwca – św. Ireneusz (†ok. 202), biskup Lyonu, męczennik;

– we wtorek 29 czerwca – święci apostołowie Piotr (†ok. 64), pierwszy papież, i Paweł (†ok. 67), nazywany Apostołem Narodów;

– w sobotę 3 lipca – św. Tomasz Apostoł (†67), według tradycji zaniósł wiarę do Indii, gdzie poniósł śmierć męczeńską.