28.11.2021r.

I NIEDZIELA ADWENTU

28.11.2021 r.

1 Rozpoczęliśmy liturgiczny okres Adwentu, który jest oczekiwaniem na przyjście Pana. Wykorzystajmy dobrze ten czas dla odnowienia i umocnienia więzi z Panem Bogiem i bliźnimi. Ze szczególną uwagą wpatrujmy się w Maryję, która jest najpiękniejszym wzorem adwentowego oczekiwania na przyjście Odkupiciela. Starajmy się naśladować Jej bezgraniczne zawierzenie oraz oddanie Panu Bogu i ludziom.

2. Jest otwarty nowy kalendarz intencji na rok 2022, można zamawiać intencje po każdej mszy św. każdego dnia. Intencje można również zamawiać przez telefon.

3. Dzisiaj ofiara, którą złożyliście na tacę przeznaczona jest na Seminarium Duchowne w Warszawie.

4.  W dni powszednie( O ile jest Msza Święta ) Adwentu o godz. 17:00 „roraty”, czyli Msza Święta wotywna o Matce Bożej. Maryja jest dla nas wzorem przygotowania się na przyjście Pana Jezusa. Zachęcamy do licznego udziału w „roratach”, a rodziców prosimy, by pomogli swoim dzieciom wykonać lub nabyć lampiony adwentowe i w miarę swoich możliwości zechcieli towarzyszyć im w drodze do kościoła. Zachęcam wszystkich do zabrania światła na liturgię.

5. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi świętej pierwszopiątkowej od godz. 16:00 do godz: 16:45.

6.  Adwentowy Dzień Skupienia i Spowiedzi w tym roku odbędzie się w sobotę 18 grudnia.

7. Są już do nabycia świece „Wigilijne dzieło pomocy dzieciom”. Duża – 20 zł., mała – 12 zł oraz opłatki (ofiara dowolna). Zachęcamy do nabywania .

8.  Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.