29.05.2022r.

WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE

29.05.2022 r.

1. Dziś przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Święty Łukasz w Dziejach Apostolskich zanotował, że Jezus w obecności Apostołów uniósł się w górę i obłok zabrał Go im sprzed oczu. Modlimy się dzisiaj, aby Dobry Bóg „wzbudził w nas pragnienie nieba, gdzie Chrystus, jako pierwszy z ludzi, przebywa z Bogiem” (modlitwa po Komunii).

2. Codziennie przygotowujemy się do uroczystości Zesłania Ducha Świętego przez nowennę.

3. Nabożeństwo majowe jeszcze we wtorek o godz.: 17:30.

4. We wtorek, 31 maja, przypada liturgiczne święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. Będziemy wpatrywali się w Maryję, która spieszy do swojej krewnej Elżbiety, będziemy prosili o wrażliwość na potrzeby innych dla wszystkich uczniów Chrystusa.

5. W środę, 1 czerwca, przypada Międzynarodowy Dzień Dziecka. Zapraszamy na Mszę Świętą, w czasie której będziemy modlić się za wszystkie dzieci, aby wzrastały w łasce Bożej, mądrości i były otaczane miłością i troską przez swoich rodziców.

6. Rozpoczynamy miesiąc czerwiec, który poświęcony jest Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Nabożeństwo czerwcowe ze śpiewem Litanii do Serca Pana Jezusa codziennie po Mszy Św. Serdecznie zapraszamy na wspólną modlitwę.

7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi świętej pierwszopiątkowej w naszym kościele od godz. 16:30 Po Mszy Św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja.

8. W najbliższą niedzielę, 5 czerwca przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Świętowanie rozpoczniemy Mszą wigilii Zesłania Ducha Świętego w sobotę. Uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy okres Wielkanocy.

9. Będzie to jednocześnie pierwsza niedziela czerwca, która obchodzona jest jako Dzień Dziękczynienia.

10. Przypominam o obowiązku odbycia Spowiedzi Wielkanocnej do uroczystości Trójcy Przenajświętszej.

11. Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia życzymy wiernego trwania przy Chrystusie, doświadczenia mocy Boga w codziennym życiu oraz niegasnącej nadziei na spotkanie z Bogiem w niebie

Tak jak z kalendarza wychodzi  Uroczystość Bożego Ciała odbędzie się w czwartek 16 czerwca. Msza o godzinie 1100. Ołtarze w tym roku będą w innych  miejscach co w latach ubiegłych i o ich przygotowanie proszę następujące miejscowości:

– ołtarz 1 – KRZESNIAKÓW – przy bramie u pani Romanowskiej.

– ołtarz 2 – GOŁEBIÓW i RYTOMOCZYDŁA – przy naszej  dawnej kaplicy.

– ołtarz 3 – BRZEZINKI – przy bramie u Państwa Drążkiewicz

( za P. Wilewskimi naprzeciwko P. Piechocińskich)

– ołtarz 4 – NOWA WIES –  przy kościele (tak jak zawsze)