29.11.2020r.

I NIEDZIELA ADWENTU

29.11.2020 r.

1. Rozpoczynamy dziś Adwent, czas radosnego oczekiwania i przygotowania na przyjście Pana. Możemy włączać się w to adwentowe czuwanie, zwłaszcza przez udział w Roratach, które odprawiane są w dzień powszedni (Wg grafiku) o godzinie 16.00. Dziękuję za wykonanie wieńca adwentowego kołu Seniorów Czerwone Jabłuszko.
  2. Msza św. WYPOMINKOWA za miesiąc grudzień odprawiona zostanie w piątek
  3. Ten piątek – to Pierwszy Piątek Miesiąca. Spowiedź o godz. 15.30.
  4. Bliżej świąt,  19 Grudnia będzie stworzona możliwość spowiedzi świątecznej ale sposób jej organizacji podam w dalszym terminie. Tak jak w okresie wielkanocnym, spowiedź będzie pewnie rozłożona na kilka godzin. Zachęcam aby się zainteresować
  • Od tygodnia można już nabywać OPŁATEK wigilijny. Opłatki są wyłożone przed zakrystią. Ofiary za opłatki są przeznaczone jak zwykle na naszą Parafię. Proszę zabierać od razu opłatki dla rodziny i sąsiadów. Przy małym limicie wiernych wiele osób nie może dotrzeć do kościoła. Ofiarę za opłatki, za siebie czy sąsiadów lub rodzinę można będzie przekazać w dowolny sposób, w późniejszym terminie.
  •  Za tydzień będzie można już też składać ofiary na Wigilijne Dzieło Pomocy Ubogim – Caritas. Osoby składające ofiarę otrzymują w naszej Parafii, jak w ubiegłych latach, zamiast świec – piękny kalendarz. W tym roku jest to kalendarz ze świętymi, którzy są orędownikami w chorobach i w trudnych sytuacjach. Ofiary zostaną przekazane na konto Caritasu. Również proszę zabierać kalendarze dla rodziny i sąsiadów, a ofiary można będzie przekazać w późniejszym terminie. Ważne aby i opłatki i kalendarze dotarły do wszystkich parafian, pomimo obecnych epidemicznych trudności i ograniczeń.
  • Bardzo dziękuję za ofiary na parafię, które w tym tygodniu wpłynęły na Konto parafialne i wszystkie ofiary składane bezpośrednio, tak potrzebne w obecnej sytuacji gdy mamy obecnie mały limit wiernych w kościele.
  • Przypominam, że nowy kalendarz intencji na rok 2021 jest już otwarty.