29.marca.2020r.

V Niedziela Wielkiego Postu – 29.03.2020 r.

• Przypominam, że ze względu na stan epidemii w budynku naszego kościoła nie może przebywać w żadnych okolicznościach więcej niż 5 osób, nie licząc księdza.
  • Ponieważ nabożeństwa Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali z powodu epidemii zostały odwołane. Zachęcam do odprawiania ich prywatnie lub w gronie rodzinnym.
  • Ponieważ również Rekolekcje Parafialne ze względu na epidemię zostały odwołane, zachęcam do korzystania z rekolekcji w radiu, telewizji i Internecie. Rekolekcje w Internecie przeprowadzi też Ks. Bp. Michał Janocha, który rok temu przeprowadził w naszej Parafii wizytację, Rekolekcje te rozpoczną się dziś, w niedzielę 29 marca, o godz. 11.00 i potrwają do środy 1 kwietnia. Transmisje od poniedziałku będą odbywały się o godz. 18.30, ale można je też będzie słuchać w innych terminach. Rekolekcje, jak i inne transmisje naszej Archidiecezji Warszawskiej znajdziemy na kanale You Tube pod adresem:
  • Internetowe rekolekcje dla młodzieży można będzie też słuchać na kanale

You Tube naszej Archidiecezji:

(https://www.youtube.com/user/ArchWwa/featured)

Rekolekcje rozpoczną się w tę środę, 1 kwietnia, o godz. 20.00.

• Za tydzień Niedziela Palmowa. Z powodu epidemii niestety nie będzie w tym roku święcenia palm na żadnej mszy św., ani nie będzie tradycyjnej procesji z palmami. Na mszach św. będzie mogło być w kościele tylko 5 osób. Zapraszam więc tylko przedstawicieli rodziny zamawiającej intencję mszy św.
  • W tym roku nie będzie również przedświątecznych odwiedzin chorych ze spowiedzią i komunią św. Dzień chorych i świąteczną spowiedź zorganizujemy w późniejszym terminie, po zakończeniu epidemii. Zawsze możliwe jest wezwanie księdza z sakramentami w przypadku znacznego pogorszenia stanu zdrowia chorego i niebezpieczeństwa śmierci. W takim wypadku sakramenty udzielane są z zachowaniem wszystkich zasad bezpieczeństwa epidemicznego. Jednocześnie przypominam że skramety sa przeznaczone dla osób żywych.