31.05.2020r.

NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

31.05.2020 r.

1. Obecnie nie ma żadnych limitów co do liczby osób uczestniczących we mszy św. wewnątrz kościoła oraz na zewnątrz. Wewnątrz kościoła nadal obowiązuje zasłanianie nosa i ust maseczkami i zalecane jest też zachowywanie dystansu pomiędzy osobami. Jeżeli ktoś zapomni przynieść maseczkę, to na stoliku pod filarem jest koszyk z maseczkami, które otrzymaliśmy do Gminy Warka i można bezpłatnie wziąć taką maseczkę, wykonaną przez koła senioralne z Warki. Maseczki są odkażone, bezpiecznie zapakowane i nadają się do wielokrotnego użycia.
  • Dzisiejsza niedziela, to Uroczystość Zesłania Ducha św., kończąca okres wielkanocny. Dziś, z okazji tej uroczystości, można uzyskać odpust zupełny za udział w publicznym śpiewie hymnu „O Stworzycielu Duchu przyjdź”, który zaśpiewamy po ogłoszeniach.
  • Jutro, 1 czerwca, rozpoczynamy odprawianie Nabożeństw  Czerwcowych. W dzień powszedni Nabożeństwa są odprawiane w kościele, przed mszą św. o godz. 16.30.  W niedzielę, nabożeństwo jest odprawiane po mszy św. o godz. 9.00.  Jutro jest też Święto Matki Bożej Matki Kościoła.
  • Msza św. WYPOMINKOWA za miesiąc czerwiec odprawiona zostanie w ten piątek  o godz. 17.00.
  • W czwartek, w tym tygodniu, obchodzimy już ósmy raz, nowe święto: Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Święto to ustanowione na prośbę polskich biskupów obchodzone jest zawsze w czwartek po Niedzieli Zesłania Ducha Świętego. W tym dniu pamiętajmy o zmarłych kapłanach z naszej parafii oraz tych, których znaliśmy z innych parafii. Módlmy się też o nowe, święte i dojrzałe powołania do służby kapłańskiej.
  • Najbliższy Piątek to Pierwszy Piątek Miesiąca. Spowiedź od godz. 16.00. Msza św. w intencji Czcicieli Serca Pana Jezusa z naszej Parafii o godz. 17.00.
  • Uroczystość Bożego Ciała odbędzie się za 10 dni, w czwartek 11 czerwca. Z powodu trwającej epidemii nie możemy zorganizować normalnej, dużej procesji po ulicach Nowej Wsi. W obecnej sytuacji, aby zapewnić bezpieczeństwo wszystkim uczestnikom, procesję zastąpimy uroczystym przeniesieniem przez księdza proboszcza Najświętszego Sakramentu wokół kościoła. Parafianie będą w tym uczestniczyli pozostając na swoich miejscach . Ubierzemy w tym roku ołtarze na terenie przykościelnym, nie będzie procesji z chorągwiami . Przenosząc Pana Jezusa proboszcz zatrzyma się w 4 miejscach ołtarzach, aby odczytać stosowne fragmenty ewangelii i poprowadzić modlitwy. Ostatni przystanek i uroczyste błogosławieństwo odbędzie się przy drzwiach głównych kościoła. Do pomocy w poprowadzeniu tej uroczystości proszę ministrantów, lektorów, strażaków. Wszyscy uczestnicy oczywiście będą musieli mieć założone maseczki. Wszyscy mamy nadzieję, że za rok, będziemy już mogli zorganizować normalną, wspaniałą procesję z chorągwiami, poduszkami, różańcem, baldachimem, dziewczętami sypiącymi kwiaty
  • Udział w procesji Bożego Ciała na ulicach był zawsze wielkim przeżyciem i prawdziwym wyznaniem naszej wiary w obecność Pana Jezusa w Eucharystii. Tegoroczne, skromniejsze mocno uroczystości będą jednak nie mniej szczerym wyrazem naszej miłości do Pana Jezusa i wdzięczności za stała opiekę, szczególnie teraz, w tym trudnym i niebezpiecznym czasie epidemii.
  • W tym roku, msza św. w Boże Ciało wraz z uroczystym przeniesieniem Pana Jezusa, rozpocznie się – o godz. 9.00.
  • Dziękuję za wszystkie ofiary składane na utrzymanie Parafii.
  • Dziękuję Parafianom z Krześniakowa przy drodze do Wrociszewa  za skoszenie trawy i posprzątanie kościoła w miesiącu maju. W czerwcu zapraszam najbliższych sąsiadów czyli mieszkańców Nowej Wsi przy kościele o dbanie o terem przykościelny i kościół.