31.07.2022r.

XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

31.07.2022 r.

1 Jutro w poniedziałek, 1 sierpnia, mija 78 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Z tej racji o godz. 17.00 – symbolicznej godzinie „W” – we wszystkich parafiach będą biły wszystkie dzwony dla oddania hołdu uczestnikom tego wielkiego, patriotycznego zrywu. Niech będzie to też wezwanie do modlitwy za wszystkich, którzy oddali życie za wolność naszej Ojczyzny.

Wtorek, 2 sierpnia, to dzień odpustu Porcjunkuli, związanego ze Świętym Franciszkiem z Asyżu. Odpust można zyskać od południa 1 sierpnia do północy 2 sierpnia. Do warunków odpustu należą: nawiedzenie jakiejkolwiek parafialnej świątyni, odmówienie przynajmniej modlitwy Ojcze nasz i Zdrowaś Maryjo, stan łaski uświecającej, Komunia Święta, modlitwa  w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego oraz brak przywiązania do grzechu.

2 Msza św. WYPOMINKOWA za miesiąc sierpień zostanie odprawiona w Piątek o godz.17.00 .

3 Piątek w tym tygodniu to Pierwszy Piątek Miesiąca. Spowiedź od godz. 16.30. W sobotę msza w intencji Wynagradzającej Najświętszemu Sercu Maryi o 8.00

4 Za tydzień taca przeznaczona na inwestycję

5 W miesiącu sierpniu pamiętajmy o apelu ks. biskupów o trzeźwość.

6 Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa oraz doświadczenia bliskości Zbawiciela i Jego Najświętszej Matki.